POZWOLENIE DO CELÓW SPORTOWYCH

Jednym z najlepszych wyborów dla osoby cywilnej będzie pozwolenie do celów sportowych.

Dlaczego właśnie ten typ uprawnień?
Ponieważ ta procedura jest obiektywnie dla Ciebie najprostsza. Brak egzaminu na policji i możliwość noszenia broni na co dzień, to niektóre z zalet tego rodzaju pozwolenia. Co zrobić aby je otrzymać? Postępuj zgodnie z kolejnymi krokami opisanymi poniżej…

Obecnie oczekujemy na aktywowanie licencji klubowej PZSS – możliwość uzyskania licencji zawodniczej zostanie aktywowana w wakacje.

Pozwolenie do celów sportowych – co musisz zrobić? Postępuj według poniższych punktów…

Zapisz się do klubu

Aby rozpocząć drogę do własnego pozwolenia na broń musisz zapisać się do klubu sportowego posiadającego licencję PZSS, dzięki czemu spełnisz pierwszą ustawową przesłankę pozwalającą je otrzymać. Przejdź na stronę naszego Stowarzyszenia i wypełnij DEKLARACJĘ CZŁONKOWSKĄ i postępuj z opisaną tam procedurą. Jak to zrobisz, wróć na tą stronę.

Komplet dokumentów w drodze do Ciebie

Po wypełnieniu i wysłaniu elektronicznej deklaracji członkowskiej opłać składkę członkowską oraz wpisowe (potwierdzenie przelewu należy przesłać pod adres e-mail kontakt@mzpb.pl). W ciągu kilku dni powinieneś otrzymać pocztą elektroniczną informację o przyjęciu w poczet członków stowarzyszenia. Zaświadczenie o przynależności oraz potwierdzony wyciąg ze statutu prześlemy do Ciebie kurierem lub na skazany paczkomat InPost. Bardzo prosimy o cierpliwość.

Pozwolenie do celów sportowych – szkolenie czas zacząć…

Rozpocznij przygotowania do egzaminu na patent strzelecki, którego uzyskanie jest niezbędne w dalszej procedurze. Aby móc do niego przystąpić musi minąć minimum 1 miesiąc od dnia przyjęcia Cię w poczet członków klubu – wymagają tego przepisy PZSS. W międzyczasie zaloguj się na swoje konto w portalu PZSS – uzupełnij w nim wszystkie niezbędne dane. Zapoznaj się z zawartymi tam informacjami i możliwościami jakie ono daje. Aby zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności dotyczące bezpiecznego i sprawnego posługiwania się bronią palną, możesz uczęszczać na treningi i szkolenia, które organizujemy. Nie jest to obowiązkowe. Pamiętaj jednak, że będziesz musiał/a zdać egzamin na patent strzelecki!

Egzamin na patent strzelecki

Po przygotowaniu się (teoretycznym i praktycznym) przystąp do egzaminu na patent strzelecki. Wniosek na patent znajdziesz na stronie PZSS. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. Po jego zdaniu na stronie PZSS pojawi się orzeczenie, które będziesz mógł pobrać i wydrukować. Oryginał zostanie wysłany do Ciebie pocztą.

Licencja zawodnicza

Po zdaniu egzaminu na patent złóż wniosek za pomocą portalu PZSS o wydanie licencji zawodniczej. Wykonaj przelew w wysokości 50 zł na konto MZPB w tytule wpisując “licencja zawodnicza PZSS”. Licencja zostanie Ci przyznana po akceptacji MZPB, MZSS i PZSS. Powinieneś ją otrzymać do około miesiąca od złożenia wniosku.

Badania lekarskie

Po przyznaniu licencji wykonaj badania lekarskie, po których otrzymasz orzeczenie o braku przeciwskazań do dopuszczenia do broni.

Złóż dokumenty aby uzyskać pozwolenie do celów sportowych!

Napisz podanie o wydanie pozwolenia na broń do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania (nie zameldowania) Komendanta Wojewódzkiego Policji. Jego wzór znajdziesz tutaj: https://malopolska.policja.gov.pl/krk/wolnytekst/934,Dokumenty-do-pobrania.html
Do podania dołącz następujące dokumenty:
– ksero dowodu osobistego,
– ksero legitymacji/karty członkowskiej MZPB
– dokument potwierdzający wniesienie opłaty skarbowej w wysokości 242 zł (potwierdzenie przelewu, numer konta bankowego i aktualne kwoty są na stronach odpowiednich WPA),
– 2 x zdjęcie (w rozmiarze 3×4 cm),
– zaświadczenie o przynależności do MZPB (z aktualnym rokiem),
– wyciąg ze statutu MZPB (otrzymasz go w chwili przystąpienia do klubu),
– inne (należy dołączyć możliwie wszystkie dokumenty dotyczące broni np. legitymację prowadzącego strzelanie, licencję sędziego, legitymację instruktora itd.,
– orzeczenie lekarskie,
– ksero orzeczenia zdaniu egzaminu na patent,
– ksero nadania licencji zawodniczej.
Decyzję administracyjną o wydaniu pozwolenia na broń do celów sportowych otrzymasz pocztą lub odbierzesz osobiście. Po jej otrzymaniu możesz wystąpić o wydanie zaświadczeń uprawniających do nabycia broni palnej (tzw. promes). Z zaświadczeniem możesz udać się do sklepu i nabyć swoją pierwszą broń. Zaprzyjaźnione sklepy z przyjemnością udzielą rabatu po okazaniu legitymacji członkowskiej :).

Brawo! Procedura ukończona! Gratulujemy uzyskania własnego pozwolenia na broń!

%

Masz jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy poniżej…

+ 48 508 655 834

Scroll to Top