POZWOLENIA NA BROŃ

To łatwiejsze niż myślisz…

Doświadczona kadra instruktorska

Zajęcia na strzelnicy prowadzimy od wielu lat – zaczynaliśmy jeszcze w służbach mundurowych – dzisiaj dzielimy się wiedzą i umiejętnościami z naszymi kursantami.

Treningi strzeleckie

Każdy z naszych kursantów ma możliwość brania udziału w organizowanych przez nas treningach. W nauce stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo i skuteczność. Ćwicząc z nami masz pewność osiągnięcia wymaganego poziomu umiejętności.

Pomoc w formalnościach

Wybierając nas masz zapewnione wsparcie merytoryczne. Przez cały proces uzyskiwania pozwolenia na broń „prowadzimy Cię za rękę”. Pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi kursantami i zawsze służymy im radą i pomocą. Gdy nadchodzi czas złożenia dokumentów sprawdzamy je i udzielamy cennych rad i wskazówek. Nie jesteś sam!

Każda broń w Twoim zasięgu

W Polsce pozwolenie na broń wydaje się do określonych celów (sportowych, kolekcjonerskich, ochrony osobistej itd…). Nie oznacza to jednak ograniczeń w zakupie różnych typów broni. Na przykład: posiadając pozwolenie do celów sportowych możesz kupić nowoczesną broń palną (jak Glock, AK-47 czy AR-15). To samo tyczy się pozwolenia do celów kolekcjonerskich.

Pozwolenia na broń Kraków – Małopolska

Co oferujemy?

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom dajemy możliwość uzyskania pozwolenia na broń zapewniając profesjonalne szkolenie i pełne wsparcie merytoryczne. Działamy w oparciu o schemat „prowadzenia za rękę” przez wszystkie etapy procedury uzyskiwania uprawnień, w tym także pomoc w formalnościach.

W jaki sposób zdobyć pozwolenie na broń?

W ramach prowadzonych kursów dajemy możliwość uzyskania uprawnień do celów sportowych i kolekcjonerskich. Ze względu na obecny stan prawny w Polsce jest to w zasadzie jedyna droga do posiadania własnej broni przez osoby cywilne. Czym się od siebie różnią? Sprawdź poniżej!

Pozwolenie na broń do celów sportowych

Zalety i wady:
+ Możliwość zakupu w zasadzie każdego rodzaju broni dostępnego na rynku (jak popularny pistolet Glock, czy karabinek AK);
+ Możliwość noszenia załadowanej broni przy sobie;
+ Egzamin przed komisją PZSS (Polski Związek Strzelectwa Sportowego), nie natomiast na Policji;


+/- Konieczność startowania corocznie w zawodach strzeleckich, aby pozwolenie zachowało ważność (wystarczy jedna wizyta na zawodach, aby wykonać wymaganą liczbę startów);
Wymagany minimum miesięczny staż w klubie sportowym.

Pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich

Zalety i wady:
+ Możliwość zakupu w zasadzie każdego rodzaju broni dostępnego na rynku (jak popularny pistolet Glock, czy karabinek AK);
+ Brak wymaganego stażu w stowarzyszeniu
+ Brak konieczności odbywania corocznych startów w zawodach, aby pozwolenia zachowało ważność;

Brak możliwości noszenia załadowanej broni (należy ją przewozić w stanie rozładowanym, magazynki i amunicja osobno);
Egzamin na Policji (jest droższy niż w przypadku pozwolenia do celów sportowych).

Kursy strzeleckie – gdzie szkolimy?

Nasze zajęcia prowadzimy w całej małopolsce. Głównymi lokalizacjami są obecnie Limanowa oraz Kraków jednak dojeżdżamy także w inne miejsca w zależności od zapotrzebowania.

Małopolski Związek Pasjonatów Broni

Nasze Stowarzyszenie, które założyliśmy po wielu Waszych namowach. Postanowiliśmy stworzyć coś co będzie od początku do końca bezkompromisowo służyło naszej Społeczności. MZPB to przede wszystkim ludzie, dla których strzelectwo to cos więcej niż tylko sport – to w pewnym sensie styl życia. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszego Stowarzyszenia.

Małopolski Związek Pasjonatów Broni - Logo
Scroll to Top